Ponad 170 uczestników konferencji „Otwarty Kraków”!

W ubiegłą sobotę zakończył się w Krakowie cykl wydarzeń pod hasłem „Otwarty Kraków jest O.K.”. W dwudniowej konferencji wzięło udział ponad 170 uczestników.

Pierwszy dzień poświęcony był perspektywie obcokrajowców mieszkających w Krakowie i w innych miastach Polski. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień przedstawicieli cudzoziemców, którzy opowiedzieli m. in. o swoich doświadczeniach z życia w Polsce. Na zakończenie tej części konferencji odbyła się dyskusja panelowa z udziałem członków korpusu dyplomatycznego.

W drugim dniu konferencji dyskutowano na temat sytuacji uczniów z doświadczeniem migracyjnym w polskich szkołach. W panelu w roli ekspertów wzięli udział prof. Władysław Miodunka z UJ, prof. Halina Grzymała-Moszczyńska z UJ, prof. UP dr hab. Małgorzata Pamuła-Behrens, Katarzyna Oyrzanowska, UNHCR, Andrzej Janczy, Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Krakowie. Ta część konferencji dedykowana była przede wszystkim nauczycielom i dyrektorom krakowskich szkół.

W sobotę odbył się w Krakowie Festiwal Wielokulturowy. Mieszkańcy Krakowa mieli okazję uczestniczyć w licznych wydarzeniach przygotowanych przez różne instytucje i organizacje. Program obejmował m. in. koncert, dyskusje panelowe, projekcje filmów, warsztaty, pokazowe lekcje języka polskiego dla obcokrajowców, gry i  zabawy dla dorosłych i dzieci.

Organizatorzy planują kolejne wydarzenia z cyklu „Otwarty Kraków jest O.K.!”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *